A Világ Eredete Festmény

Sikerült azonosítani Gustave Courbet 1866-os A világ eredete című, női szeméremtestet ábrázoló világhírű festményének a modelljét - állítja egy szakértő, aki a francia festő egy másik képén bukkant rá a modell arcára. Más Courbet-szakértők viszont szkeptikusan fogadták a Paris Match című magazin exkluzív hírét, szerintük ugyanis nincs sok tudományos alapja a feltételezésnek. A Paris Match az egymás fölé helyezett két festménnyel a címlapján jelent meg csütörtökön. Alul A világ eredete című festmény, amelyen egy női altest látható. Ehhez Courbet egyik barátja, James Whistler szeretője volt a modell. A fölé helyezett kép pedig egy ágyban fekvő, magát az élvezetnek átadó barna hajú fiatal nő félrefordított arcát ábrázolja. Ez utóbbi, 33-szor 41 centiméteres olajfestményt 2010 januárjában 1400 euróért vásárolta meg egy párizsi műkereskedésben egy gyűjtő. A neve elhallgatását kérő személy számos szakértőhöz elvitte szerzeményét, mert meggyőződése szerint a festményen látható női fej A világ eredete című képhez modellt fekvő nő arcáról készült.

Youtube

Feltételezése szerint Courbet eredetileg nemcsak a női altestet festette meg, hanem egy teljes alakot, de a képet később darabokra vágták. A műgyűjtő a Courbet életmű-katalógust összeállító Jean-Jacques Fernier-nek is előadta elméletét, aki azt fenntartásokkal fogadta. Különleges laboratóriumi vizsgálatok azonban meggyőzték arról, hogy Courbet eredetileg egy 120-szor 100 centiméteres vagy még annál is nagyobb képet készített barátja ír szeretőjéről, Jo Hiffermanról, a festményt pedig utóbb szétvágták. A Paris Match becslése szerint az 1400 euróért vásárolt, női fejet ábrázoló festmény 40 millió eurót érhet a felfedezésnek köszönhetően. Fernier azt mondta, az új képet bele fogja venni az életmű-katalógusba. A modern realista festészet megteremtőjének híres alkotása, A világ eredete a párizsi Orsay Múzeumban látható. Az intézmény nem kívánta kommentálni a hírt, s arra hívta fel a figyelmet, hogy a múzeum kurátorai nem szoktak magánkézben lévő művekről véleményt nyilvánítani.

"Arca lett" Courbet női szeméremtestet ábrázoló festményének » Múlt-kor történelmi magazin » Hírek

  • Galambom hu eredmények 2017
  • "A világ eredete" - Gustave Courbet festménye
  • A világ eredete festmény 2017

Megoldódott a világ egyik legprovokatívabb festményének rejtélye

Emily Greenberg: Facebook, Censorship and Art (angol nyelven). Cornell Daily Sun, 2011. március 8. [2011. november 5-i dátummal az eredetiből archiválva]. ) A híres vaginát is cenzúrázta a Facebook., 2015. március 16. ) További információk [ szerkesztés] A világ eredete Archiválva 2016. március 19-i dátummal a Wayback Machine -ben a Musée d'Orsay oldalán

  1. Száraz viszkető bőr
  2. Csupor heti menü szombathely
  3. Elado telek nograd megye 6
  4. Magyaros étterem heti menü
  5. Fa hinta gyerekeknek
  6. Festék centrum eger nyitvatartás van
  7. Alsónémedi eladó ház tulajdonostól elado apartman harkány
  8. Mikor halok meg
  9. Szoky bejgli receptions
  10. Tiki taki játék na
  11. Tv2 play mintaapák internet
  12. Skechers fehér női cipő outlet
  13. Falsíkon futó beltéri tolóajtó sín
Thu, 11 Aug 2022 12:38:01 +0000

Sitemap | Gere Pékség Szigethalom, 2024