Kínai Egyetem Budapesten / Index - Belföld - Egyre Közelebb A Kínai Sztáregyetem Budapesthez

Egyetértési nyilatkozatot írt alá Palkovics László innovációs és technológiai miniszter Hszü Ning-senggel a Fudan Egyetem elnökével Sanghajban. A nyilatkozat szerint új budapesti kampuszt hoznak létre a kínai elitegyetemnek. A magyarországi campus megalapítását a kínai kormány a kétoldalú együttműködések kiemelt projektjeként kezeli. Az egyetemközi kapcsolatok elmélyítéséhez jó alapul szolgál, hogy már jelenleg is több mint 2300 kínai állampolgár tanul a magyarországi felsőoktatásban - írják. Egyébként a Kínában közvetlen minisztériumi irányítás alá tartozó egyetemek egyikének sincs még külföldi campusa. A minisztérium erről szóló közleménye szerint a Fudan Egyetem a világ 40. legjobb egyetemének számít a nemzetközi QS World University Ranking rangsoron. A sanghaji központú intézmény több mint 4500 oktatója több mint 30 ezer hallgatót tanít. Palkovics László szerint Magyarország az egyetemi együttműködésnek köszönhetően regionális tudásközponttá válhat. A világ legszűkebb élvonalába tartozó Fudan hazai szerepvállalása, a neves külföldi professzorok megjelenése felgyorsítja a magyar felsőoktatás megkezdett nemzetköziesítését.

Kínai gigaegyetemet építene a magyar állam - Blikk

Az évek óta szoros kínai kapcsolatok kiépítésére törekvő Orbán-kormány több fontos üzletet kötött az elmúlt időszakban kínai partnerekkel. Ilyen a Budapest-Belgrád vasútvonal 700 milliárdos felújítása, amit kínai állami cégek nyertek el közösen Mészáros Lőrinc egyik érdekeltségével. Tavaly a koronavírus kitörése után a magyar állam rengeteg kínai védőfelszerelést és lélegeztetőgépet vásárolt sokszor nagyon drágán, majd idén Magyarország lett az első európai uniós ország, amely kínai vakcinát kezdett el használni. A sanghaji Fudan Egyetem Kína legerősebb felsőoktatási intézményei közé, a nemzetközi kapcsolatok oktatásában pedig az egész világ élmezőnyébe tartozik. Az egyetem a Magyar Nemzeti Bank segítségével, eleinte még a Corvinus Egyetemmel együttműködve kezdett el terjeszkedni Magyarországon. A jegybank Kína-ügyi főtanácsadója, Horváth Levente tavaly jelentette be, hogy a Fudan 2024-ben már öt-hatezer diákkal és ötszáz tanárral nyitná meg első önálló európai kampuszát. A kínai egyetem már meg is egyezett a világ legnagyobb építőipari cégével, a Kínai Állami Építőmérnöki Vállalattal (CSCEC), hogy ajánlatot tesznek a kivitelezésre – derül ki Palkovics László innovációs és technológiai miniszter előterjesztéséből, amit a kormány a február 24-i kabinetülésén tárgyalt és fogadott el.

A beruházás a Budapest Diákváros – Déli Városkapu Fejlesztési Program helyszínén valósul meg. Ahogy arról az Index is beszámolt a híres sanghaji egyetem első, Kínán kívüli campusa már 2024-ben megnyílhat Budapesten. Amíg az új szervezet létrejön, azaz a következő négy évben a Fudan–Corvinus együttműködés mintájára a Budapesti Műszaki Egyetemmel, a Semmelweis Orvostudományi Egyetemmel és az Eötvös Loránd Tudományegyetemmel is létrehozzák a Double Degree kettős diplomát adó programokat.

Fordulatot vett a 4G-s és 5G-s telefonok értékesítési aránya, diagramjaik találkoztak, és globálisan immár több 5G-s okostelefont értékesítenek. Egyre több okostelefon specifikációi között szerepel az 5G képesség, azonban csak idén januárban haladta mg az ilyen eszközök globális értékesítési száma a 4G-sekét – áll a Counterpoint Research legújabb jelentésében. Összességében 51 százalékot értek el az 5G-sek, ami a kínai, az észak-amerikai és a nyugat-európai piacnak köszönhető. Kína igencsak belehúzott: az országban januárban értékesített okostelefonok 84 százaléka már 5G-s volt, míg Észak-Amerikában és Nyugat-Európában 73, illetve 76 százalékos volt a piaci részesedés. © Counterpoint Research Az általános erősödés egyik letéteményese az Apple. Miután 2020 októberében az iPhone 12 sorozatnál áttért az 5G-re. Egyértelmű növekedést tapasztaltak az 5G-s piacon Észak-Amerikában és Nyugat-Európában. Ezek a régiók várhatóan továbbra is jelentős mértékben járulnak hozzá az 5G-eladásokhoz világszerte, mivel még versenyképes specifikációk felkínálása nélkül is óriási és folyamatos kereslet mutatkozik az 5G-frissítésre az iOS felhasználók körében.

2021. ápr 6. 14:09 A Kvassay-híd mellett épülhet fel a Fudan egyetem új, budapesti kampusza /Fotó: Northfoto Budapesti kampusz épülne a világhírű sanghaji Fudan egyetemhez, egy kínai állami óriásvállalattal közreműködésben. Hitelből, a magyar fővárosban kaphatna új kampuszt a sanghaji Fudan elitegyetem, tudta meg a Direkt36. Az oknyomozó portál egy kormányzati dokumentumra hivatkozva arról írt, hogy az összesen 540 milliárd forintra becsült összegű beruházást egy kínai állami óriásvállalattal szeretné megvalósítani a magyar kormány, amelyből 450 milliárdot ők hiteleznének. ( A legfrissebb hírek itt) Amennyiben elkészül a budapesti intézmény, várhatóan Fudan Hungary Egyetem néven lesz ismert majd, a létrehozása és fenntartása pedig egy kínai-magyar vagyonkezelő alapítvány feladata lesz. Ugyanakkor az építkezéshez szükséges ingatlanokat, és az alapításhoz szükséges tőkét a magyar állam biztosítja. A portál információi szerint ez elsősorban egy 800 millió forintba kerülő telket jelentene. "

E szerint a kormány egyetért azzal, hogy a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karának fejlesztéseként a főváros VIII. kerületében, a Szentkirályi u. 12. szám alatti ingatlanon új épületet hozzanak létre, és ott hagyományos kínai orvoslási részleget alakítsanak ki. Ehhez 1, 357 milliárd forint többletforrást biztosítanak az egyetem karának. A Hagyományos Kínai Gyógyászati, Oktató- és Kutatóközpontot pedig a XV. kerületi Őrjárat u. 1-5. szám alatt hozná létre a kormány, az ott található 6-os és 7-es épületben. A központ tervezésének előkészítéséhez idén és jövőre is 110-110 millió forintot biztosítanak. A felsőoktatási műhelyek támogatásáról itt írtunk.

Ezt az igényt azok az iPhone-osok is táplálják, akik készen állnak új készülékek vásárlására, miután évekig ragaszkodtak régebbi eszközükhöz. Sokak számára ez a ragaszkodási időszak megközelíti a négy évet, ami az iPhone-ok átlagos csereciklusa. Nagyon hamar baj lesz az 5G-ből. Mit tehetünk ellene? Már most is rengeteg energiát igényelnek, de az évtized végére megtízszereződik a fogyasztásuk. Ezzel a felütéssel nehéz lenne eladni a világnak a mostanában 5G-re váltó mobilhálózatokat. A telekommunikációs óriások nemcsak azt tervezik megakadályozni, hogy a hátrányok felzabálják az új generációs hálózatok által biztosított előnyöket, más módon is zöldítenék a szektort. Az Apple és az 5G dominanciája már csak azért is tovább nőhet világviszonylatban, mivel a gyártó nemrég bejelentett és piacra küldött "jóárasított" iPhone-ja, a 2022-es iPhone SE is támogatja az 5G-s kapcsolatot. Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Teljes film

  • Index - Belföld - Egyre közelebb a kínai sztáregyetem Budapesthez
  • Kínai egyetem budapesten 2
  • Megvan, hol épülhet fel a kínai egyetem Budapesten | 24.hu
  • Kedvező hírek érkeztek Franciaországból - Portfolio.hu

A főváros semmilyen módon nem megy bele abba, hogy diákváros helyett kínai elit campus épüljön Ferencvárosban – idézi az MTI Karácsony Gergelyt. Ha a kormány mégis felrúgja az erről kötött megállapodást, ha megint kiderül, hogy fabatkát se ér a miniszterelnök kimondott szava, akkor az bizony a kormánynak fontos stadion megépítését is érinti – írta Karácsony Gergely. Nemrég egy minisztériumi előterjesztésből derült ki, hogy az elit kínai felsőoktatási intézmény, a Fudan Egyetem campusának a felépítéséért feláldozták annak a budapesti kollégiumvárosnak a jelenlegi tervét is, amely nyolc-tízezer magyar egyetemi hallgatónak és tanárnak biztosított volna korszerű tanulási és lakhatási körülményeket. A beruházás a Budapest Diákváros – Déli Városkapu Fejlesztési Program helyszínén valósul meg. A magyar felsőoktatási gigaberuházás becslések szerint 540 milliárd forintba fog kerülni, jelentős részben kínai hitelből valósítanák meg, valamint kínai munkások építenék fel kínai alapanyagokból. Karácsony Gergely a Miniszterelnökséget vezető Gulyás Gergely kijelentésére reagálva úgy fogalmazott, hogy a kormány szerint a magyar diákok olcsó lakhatását az szolgálja, ha a ferencvárosi diákváros helyére "a Kínai Kommunista Párt elveit és befolyását szolgáló" elit egyetemet telepítik.

A sanghaji egyetem hazai megjelenését a Magyar Nemzeti Bank kezdeményezte. Orbán Viktor 2018-ban adta áldását a tervre. Bár a a Fudan az egyetemek világranglistáján az előkelő 34. helyen áll, erős bizalmatlanság övezi. A korábbi beszámolója szerint az egyetem alapító okiratában tavaly lecserélték a szabad gondolkodás és a demokratikus vezetés kifejezéseket klasszikus államszocialista fogalmakra és a Kínai Kommunista Párt irányításának hangsúlyozására.

A tervezett campusnyitás előmozdíthatja a további kínai beruházásokat, és különösen a kínai vállalatok kutatás-fejlesztési központjainak letelepedését Magyarországon - mondta. Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

kínai egyetem budapesten 1
Tue, 09 Aug 2022 17:58:01 +0000

Sitemap | Gere Pékség Szigethalom, 2024